Міфи про професію психолога:
- потрібен тільки «ненормальним»;
Існує думка, що як електрик приводить до ладу зламані прилади, так і психолог «лагодить» людей. Якщо у побуті щось ламається, люди звертаються до спеціалістів, чого не можна сказати про проблеми у важливішій сфері життя – емоційній. Це спричинено низькою психологічною культурою, де люди звикли знецінювати власні переживання, а найболючіші з них – проживати самотужки. Окрім цього, психологи не завжди є «лікарями душ», адже допомогти реально можна і легше тому, хто сам цього прагне.
- психолог не потрібен, якщо є друзі, яким можна виговоритися;
І дійсно, душевна розмова з будь-яким має терапевтичний ефект: проживання почуттів, відчуття безпеки. Все ж, на відміну від психолога, друзі є зацікавленою стороною, можуть давати деструктивні поради, спираючися на власний досвід. Психологи ж зазвичай порад не дають, а лише наштовхують людину на конструктивні рішення.
- психолог, психотерапевт, психіатр – одне і те ж.
Зовсім ні! Психолог – фахівець, що володіє методами оцінки психічних явищ, допомагає людям із ситуативними проблемами. Психолог може додатково пройти навчання та здобути професію психотерапевта, тобто навчитися допомагати людям із ширшим спектром проблем, працювати системно і глибоко. Психіатр – це лікар, який отримав спеціальну підготовку з психіатрії, проводить медикаментозне лікування, діагностику і на підставі цього виписує пацієнту необхідні медичні препарати.
Отже, практичний психолог - це фахівець, який займається дослідженнями психіки людини або наданням психологічної допомоги психічно здоровим людям.
Тому відкиньте упередження та не цурайтеся звертатися за допомогою!
Як подолати стрес та попередити емоційне вигорання
Як допомогти дитині , яка перебуває в стресі
Як гармонійно та екологічно виховувати дитину
Як підтримати та заспокоїти дитину під час війни
Державна допомога ВПО та біженцям – на що треба звернути увагу
Поради батькам щодо профілактики посттравматичних стресових розладів у дітей
Проєкт #stop_sexтинг. Українці за кордоном: безпека в умовах кризи